FOTBAL. Victorie la limită. FC Bihor - CS Ineu 2-1

sport fotbal Ineu 100214

Cel de-al treilea succes din amicale s-a conturat însă abia în repriza a doua, după ce oaspeţii au deschis scorul în chiar primele minute de joc după o greşeală personală în defensiva orădeană.

Adversarul nu ne pune atâtea probleme cât ne punem noi prin greşelile noastre. Sunt gafe personale care ţin de jucători, de concentrarea lor, dar eu cred că încet, încet putem să punem lucrurile la punct", spune Alexandru Pelici, antrenorul FC Bihor.

La scorul de 1-0 pentru CS Ineu, FC Bihor a ratat o lovitură de la 11 metri, executată slab de golgheterul echipei, Raymond Lukacs. Acesta şi-a luat însă revanşa în minutul 51, restabilind egalitatea cu un şut din interiorul careului. Golul victoriei a fost semnat 20 de minute mai târziu de Sebi Ianc, cu un şut de la aproximativ 25 de metri.

Seria jocurilor de verificare va continua pentru FC Bihor cu amicalul programat, marţi, la Gyula ,în compania colegei de serie, CSM Râmnicu Vâlcea.

reporter: Nicolae Mihalcea
operator: Robert Rezmuves