Înfrângere în Liga Campionilor. CSM Digi Oradea a pierdut, acasă, cu Partizan Belgrad, cu 7-9

sport polo 270314

Orădenii au început agonizant meciul cu sârbii, iar în primul sfert de oră au marcat un singur gol şi acela din aruncare de penalitate. La pauză scorul era favorabil oaspeților - 7-2 - şi nimeni nu mai dădea nicio şansă trupei lui Dorin Costrăş.

În ultimele două sferturi Oradea a revenit incredibil. Ciupici a dat tonul, Negrean a reuşit dubla, iar Dunca tripla, într-o perioadă de joc în care Partizan a fost o palidă umbră a echipei ce triumfa în competiţie acum trei ediţii. Deşi s-au apropiat la două goluri, poloiştii de la CSM Digi au ratat în mai multe rânduri şansa de a veni la un singur gol în spatele sârbilor. În final, plavii au învins la Oradea cu 9-7 şi s-au calificat în FINAL SIX.

În ultimele două etape, programate în luna aprilie, orădenii vor juca în deplasare cu Brescia şi acasă cu Spandau Berlin.