Liga 2 | Luceafărul Oradea a pierdut meciul cu UTA, de pe propriul teren

sport luceafarul

Luceafărul Oradea a suferit sâmbătă prima înfrângere pe propriul teren în actualul sezon. UTA a fost echipa care a stricat planurile formaţiei orădene în încercarea acesteia de a se reabilita după eşecul de la Cluj, cu Universitatea.

Arădenii au plecat cu toate punctele puse în joc în urma golului marcat de Cristian Matei, în minutul 76. Până atunci, cele două echipe au păstrat echilibrul în joc. Finalul le-a aparţinut însă oaspeţilor.

Luceafărul nu a pierdut doar jocul şi pe cei doi fundaşi centrali. Oros a părăsit terenul de joc accidentat în minutul 73, în vreme ce Andrei Tânc a fost eliminat în prelungirile partidei.

Luceafărul Oradea poate regăsi drumul spre victorie în turul al patrulea al Cupei României unde va evolua marţi, de la ora 16:30, pe terenul celor de la Gloria Cermei.

Redactor: Nicolae Mihalcea