Liga 2. Luceafărul Oradea a suferit prima înfrângere "acasă", în retur

sport Luceafarul victorie

Cu un parcurs bun în cea de-a doua parte a campionatului, Luceafărul a dat primul rateu în acest retur. A făcut-o chiar pe teren propriu, în confruntarea de vineri pierdută cu 0-1 în faţa celor de la CS Mioveni.

Revenită pe propriul teren după două deplasări consecutive, formaţia orădeană nu a mai avut cadenţa obişnuită. Argeşenii au plecat cu toate punctele prin golul marcat în ultimul minut al primei reprize.

Luceafărul a părut mai periculoasă în partea a doua, dar puţinele ocazii de poartă nu au contat nici măcar la impresia artistică.

Înfrângerea nu schimbă prea mult situaţia în clasament pentru formaţia orădeană. Luceafărul rămâne la şapte puncte de locurile retrogradabile şi se pregăteşte să dea piept cu ocupanta locului secund, FC Hermannstadt.

Redactor: Nicolae Mihalcea