VIDEO. Liga2 | A doua remiză din an pentru Luceafărul Oradea: 1-1 cu ACS Poli Timișoara

Luceafarul ACS poli

Doar 10 minute au despărţit Luceafărul de prima victorie în deplasare, în acest sezon. Formaţia de lângă Oradea s-a întors cu un punct după remiza - 1-1 - cu codaşa ACS Poli Timişoara.

„Eu consider că (...) am pierdut două puncte, după prima repriză a noastră foarte bună. Consider că eliminarea a fost foarte, foarte uşor acordată; consider că penaltiul a fost la fel de uşor acordat, dar asta este viaţa", a declarat Cristian Lupuţ, antrenorul Luceafărului Oradea.

golul Luceafărului Oradea, marcat în minutul 23, de Vasile Pop

"Luceferii" au deschis scorul primii, în minutul 23, prin Vasile Pop. Lucrurile s-au schimbat însă după pauză. La câteva minute de la reluarea jocului, Yabre a fost eliminat pentru un fault în careu, dar Sidorenco a ratat penalty-ul.

În minutul 80, ACS Poli a egalat prin Bădăuţă, însă timișorenii nu au scăpat de apostrofrările fanilor.

„Asta-i fotbal ce jucaţi voi?! V-au bătut copiii ăştia, nesimţiţilor!"

„Am făcut patru puncte în două etape. Mă bucur că spectatorii sunt exigenţi şi vor mai mult. Şi noi ne dorim", a fost replica lui Vivi Răchită, antrenorul ACS Poli Timişoara

Luceafărul Oradea rămâne la două puncte de locurile retrogradabile şi se pregăteşte pentru meciul de pe propriul teren, sâmbătă, cu U Cluj.

Redactor: Nicolae Mihalcea