POLO. Crişul Lancetti - Dinamo 11-14, în primul meci din sferturi

sport crisul 190314

Cu Iosep şi Alex Matei în bazin, Dinamo a reuşit să câştige primele două reprize la limită, ambele cu 3-2. Diferenţa pe tabelă a crescut în sfertul trei, câştigat la pas de alb-roşii cu 6-4. Bucureştenii l-au avut în poartă pe fostul portar de la juniorii Crişului, Marius Ţic. Acesta s-a ţinut bine în faţa foştilor săi colegi, însă nu i-a putut împiedica să câştige ultima secvenţă cu 4-3.

Ionel Bungău, directorul CS Crişul Oradea: „Una peste alta, a ieşit foarte bine şi sper că am privit meciul acesta fără ca să mă simt puţin umilit pentru că atunci, indifernet de cine este în bazin, sigur că vrei să câştigi."

Cum duelul dintre Crişul şi Dinamo se dispută după sistemul cel mai bun din trei partide, speranţele orădenilor la o eventuală calificare în semifinale sunt legate de jocul doi cu echipa bucureşteană.

reporter: Nicolae Mihalcea
operator: Gabor Szilagyi