POLO. CSM Digi Oradea - Dinamo 12-10. Gazdele conduc cu 2-0, în semifinalele Superligii Naţionale

sport polo CSM Digi Dinamo
sursă foto: Facebook - csmdigioradea.waterpolo

Orădenii au condus cu 2-1 după primul sfert. Portarul dinamovist Marius Ţic, orădean de origine, a reuşit parada meciului în actul al doilea, în faţa lui Mihnea Chioveanu. Nu a mai avut însă ce face la ultima acţiune înaintea pauzei mari, atunci când orădenii au avut un avantaj de un gol, 4-3.

Condusă cu trei goluri în sfertul al treilea, Dinamo a revenit şi a trecut la timonă, 8-7 înaintea ultimului act. Finalul le-a aparţinut însă gazdelor. Cupic a încheiat partida cu patru goluri, iar CSM Digi Oradea s-a impus cu 12-10 şi poate face pasul decisiv spre finală în bazinul Floreasca din Capitală, miercuri, în direct la Digi Sport 4, de la 18:15.