POLO. CSM Digi Oradea, înfrângere drastică în faţa Stelei

sport polo csm

Cel mai aşteptat duel al turului în Superliga naţională de polo, dintre Steaua şi CSM Digi, a fost câştigat de bucureşteni. "Militarii" şi-au luat revanşa după ce orădenii i-au eliminat din cupele europene.

Sâmbătă, în primul meci trupa din Ghencea s-a impus categoric cu 18-8. Până la pauza mare Oradea a fost dominată clar şi a încasat 11 goluri faţă de cele două pe care le-a reuşit.

Duşul rece a trezit CSM-ul la viaţă duminică, în meciul doi. Însă, deşi au condus până în ultimul sfert, elevii lui Kadar Kalman au primit trei goluri consecutive şi au pierdut cu 8-9. Totuşi, Oradea s-a întors de la Bucureşti cu două victorii, 15-2 şi 10-9, obţinute în restanţa cu Rapid.

În urma acestor rezultate, Steaua a încheiat prima parte a sezonului regulat pe primul loc, secondată de CSM Digi.

Redactor: Nicolae Mihalcea
Editor web: Adrian Laboş