POLO. La un sfert distanţă de victorie. Radnicki Kragujevac - CSM Digi Oradea 8-6, în Liga Campionilor

sport polo 130114

Radnicki Kragujevac a deschis scorul, însă în ultimele secunde ale sfertului unu CSM a egalat prin Ramiro Gerogescu. Pofta de gol a orădenilor s-a menţinut şi în sfertul doi, când Popoviciu şi acelaşi Georgescu au desprins Oradea pe tabelă la două goluri.

A fost rândul sârbilor să rişte şi să forţeze egalarea pe final de sfert, lucru de altfel reuşit, astfel că la pauza mare cele două echipe au fost la egalitate, 3-3. Gazdele şi-au continuat forcingul în sfertul trei şi au punctat în două rânduri. CSM a găsit din nou resurse să revină pe final şi înaintea ultimei secvenţe, scorul era tot egal, 5-5.

Experienţa şi prospeţimea avea să-şi spună cuvântul în sfertul patru, în care deţinătoarea Cupei LEN a făcut pratic diferenţa. Cu trei goluri marcate şi doar unul primit, Kragujevac a scăpat în învingătoare, dar impresia bună lăsată de Oradea în Serbia dă speranţa că primele puncte pentru CSM în grupele principale ale Champions League nu sunt departe.

redactor: Nicolae Mihalcea