POLO. Orădenii, învinşi la cinci goluri. VK Radnicki Kragujevac - CSM Digi 13-8

sport polo Kragujevac 301014

Oradea a încercat să scoată maximum din acest prim joc ce asigură prezenţa în grupele principale ale galonatei competiţii. Elevii pregătiţi de Dorin Costrăş au reuşit acest lucru doar în prima jumătate a confruntării disputate miercuri seară în bazinul „Park". Cu un singur gol avans după primele două sferturi, 5-4, gazdele au forţat în sfertul trei şi patru, iar acest lucru avea să se vadă şi pe tabelă.

Kragujevac a terminat partida cu cinci goluri în faţa orădenilor, fapt ce face ca returul, programat pe 12 noimebrie la Oradea, să fie extrem de dificil pentru CSM Digi.

Cel mai bun marcator al formaţiei orădene în Serbia, dar şi al partidei, a fost internaţionalul român Tiberiu Negrean, autor a 4 goluri.

Redactor: Nicolae Mihalcea
Editor web: Adrian Laboş