ACS Poli, 180 de minute fără gol şi puncte. Timişorenii au pierdut şi în deplasarea de la Cluj, 0-1

cfr acs

Elek, în trei rânduri, a fost cel mai periculos om al lui Dan Alexa. Un lob căzut pe transversală, un şut pe lângă şi un reflex al lui Marc au salvat-o, însă pe CFR. Clujenii au avut şi ei o şansă mare înainte de pauză prin Petrucci, pentru ca în minutul 57 Jakolis să marcheze decisiv.

Timişorenii au reclamat un fault în atac înainte de şutul croatului, după un duel între Neluţ Roşu şi Fernando Llorente, însă arbitrul George Rădulescu n-a mai fluierat, deşi părea tentat să o facă.

Până la final, doar Belu s-a mai apropiat periculos de poarta lui Marc şi trupa lui Dan Alexa – care a văzut meciul din tribună – rămâne pe zero după primele 180 de minute din noul sezon.

Etapa următoare, ACS Poli Timişoara va evolua pe teren propriu, în faţa celor de la FC Botoşani.

Redactor: Claudiu Sav
Editor web: Călin Țenche