ACS Poli Timișoara, a doua victorie din Austria

Vali Velcea a trimis în teren o formulă de start formată din
Nuno Claro
Nohai, Scutaru, Șeroni, Marovic
Bărbuț, Poparadu, Boldea, Nicola
Moldovan, Szekely.

După pauză, a fost rulat întreg lotul, cu excepţia lui Ovidiu Petre, care a fost menajat din cauza unei accidentări uşoare.

În precedentele amicale, ACS Poli pierduse cu 1-2 în faţa lui Lokomotiv Moscova şi câştigase tot cu 4-0 împotriva amatorilor de la SV Feldkirchen.

Szabolcs Szekely a arătat o poftă de gol în ultimele două jocuri, când a înscris de patru ori. Cu excepţia sa, Ruiz este singurul atacant din lot care a mai reuşit să marcheze.

Marcatori ACS Poli Timișoara:
Szabolcs Szekely 4 goluri (1 din penalty)
Ruiz, Trandu, Belu, Moldovan, Rusu - 1 gol

De altfel, Szekely a fost titular în toate cele trei amicale. Numai alţi patru jucători se mai pot lăuda că au intrat în toate meciurile din primul minut: portarul Nuno Claro, fundaşii centrali Scutaru şi Şeroni şi mezinul echipei, Cristian Bărbuţ.