ACS Poli Timișoara n-a reușit să învingă Viitorul Constanța pe ”Dan Păltinișanu”: 0-0

meci

În minutul 11, Axente i-a luat fața lui Șeroni, l-a driblat pe Scutaru, dar Nuno Claro a intervenit și a respins. În minutul 21, lovitură liberă pentru timișoreni: Popovici a executat peste zid, dar și peste poarta lui Balauru. Iar peste două minute, Șeroni a reluat pe lângă poartă, din centrarea lui Trandu. Gazdele puteau rupe echilibrul în minutul 77 dar Keita, scăpat singur, a tras în Balauru. În final de partidă, Axente a scăpat singur cu Nuno Claro, dar portughezul a scos miraculos.

Vezi AICI principalele faze ale partidei

ACS Poli Timișoara are un program încărcat: trei partide într-o săptămână. Pe lângă partida cu Viitorul Constanța, bănăţenii mai joacă în Cupă, la FC Bihor, şi în campionat, pe terenul Stelei.