BASCHET. S-au oprit la șase victorii la rând

DSC 0246

Alb-violeții au început bine disputa din capitală și au încheiat primul sfert cu avantaj minim, 16-15, pentru ca la pauza mare Dinamo să conducă, însă tot la un punct diferență, 41-40. Jocul a rămas la fel de echilibrat și în a doua sa jumătate, cu timișorenii în avantaj după o jumătate de oră, 61-60. Ultimul sfert a fost cel decisiv în disputa din sala „Dinamo”, alb-roșii reușind să gestioneze mai bine finalul de joc și să își asigure o victorie extrem de muncită, 80-77. Pentru BC Timișoara, Slobodan Dundjerski a reușit o nouă prestație remarcabilă, încununată cu 26 de puncte, 7 recuperări și tot 7 pase decisive. Bănățenii se pregătesc de ultimul meci pe teren propriu din acest sezon, în compania Energiei Târgu Jiu. Partida contra gorjenilor se va disputa sâmbătă, de la ora 18, la sala „Constantin Jude”.

Redactor: Claudiu Sav