Cu un pas în Liga a III-a. ASU Poli - Voinţa Lupac 5-1, pe Arena Ştiinţa din Timișoara

asu

Campioana judeţului Caraş-Severin le-a dat însă emoţii fanilor timişoreni în debutul de meci, atunci când au deschis scorul. ASU Poli a egalat însă rapid, prin golgeterul Drăghici, şi a continuat să atace în valuri.

Reduta oaspeţilor a rezistat cu bine timp de o oră, până la reuşita lui Adi Ilie. Desprinderea s-a produs alte două minute mai târziu, atunci când şutul-centrare al lui Ghinescu s-a oprit în plasa lui Petruţ. Oaspeţii au cedat din punct de vedere fizic, iar Drăghici a dus scorul la 4-1, din penalty, pentru ca scorul final, 5-1, să fie stabilit de Gavriluţă.

Diferenţa de pe tabelă putea fi şi mai mare, dar acelaşi Drăghici a ratat şi o lovitură de la 11 metri, în minutele de final. Manşa a doua a barajului de promovare în Liga a III-a are loc sâmbătă, la Lupac.

Reporter: Ionuț Suciu
Operator: Dan Șoșdean
Editor web: Călin Țenche