FUTSAL. Au ratat șansa de a deveni lideri

DSC 0103

Informatica avea avans de un gol la finalul primei reprize, 2-1, graţie golurilor reuşite, într-un singur minut, de antrenorul-jucător Robert Lupu. În partea a doua, gazdele au înscris de trei ori la rând, iar Informatica a reuşit doar să reducă din diferenţă, prin Rakic. Pentru trupa de pe Bega este al doilea eşec în acest campionat. Bănăţenii aveau nevoie de un egal pentru a trece pe prima poziţie, după eşecul suferit ieri de Autobergamo, 2-5, cu City’US Târgu Mureş.

Devenii rămân primii, cu 48 de puncte, dar cu un meci în plus față de Informatica, în vreme ce campioana en-titre, City’Us Târgu Mureș – care mai are de disputat și o restanță cu bănățenii – completează podiumul cu 47 de puncte.

În weekend este programată etapa a 22-a. La Reşiţa, Muncitorul și Autobergamo, stau față în față, sâmbătă, ora 15:00, la sala Polivalentă. Informatica joacă la sala „Constantin Jude”, duminică, de la ora 18:30, în compania formaţiei FK Odorheiu Secuiesc.