FUTSAL. Informatica rămâne lider

informatica lider-1

Experimentatul Florin Matei a deschis scorul în minutul 6, pentru ca noua achiziție, brazilianul Savio Valadares, să majoreze diferența în favoarea Informaticii, prin „dubla” reușită în minutele 8 și 15. Lucrurile s-au schimbat însă în repriza secundă, când gazdele s-au trezit și s-au apropiat la un singur gol de Informatica, după reușitele lui Plugaru și Movileanu. Bănățenii au gestionat însă mult mai bine finalul de meci și au bifat o nouă victorie care îi menține, în postura de lideri ai campionatului, la trei puncte în fața rivalei Autobergamo Deva, care a învins și ea, la limită, 5-4, United Galați. În ultima etapă a sezonului regular, Informatica primește joi, vizita ocupantei locului 5, Spicom Sfântu Gheorghe, într-un meci care va începe de la ora 18:00.

Redactor: Claudiu Sav