Handbaliştii continuă cursa pentru locul 6, în direct, la Digi24 Timişoara

s1830 20continua 20cursa 20pentru 20locul 206 20250313 20timisoara-56960

Handbaliştii lui Poli au coborât în clasament după înfrângerea pe teren propriu cu HC Odorhei, coroborată cu surpriza produsă de CS Caraş Severin la Turda. Alb-violeţii au ocazia să revină pe locul şase dacă înving Bucovina Suceava în restanţa care va fi transmisă în direct de Digi24 Timişoara, marţi, de la ora 18:00.

Poli a ţinut Odorheiul în şah aproape toată prima repriză. Oaspeţii au marcat un singur gol în primele 15 minute, dar s-au impus la final cu 26-22.

Înaintea confruntării cu Poli, Bucovina Suceava ocupă locul 5 în clasamentul Ligii Naţionale, cu 21 de puncte şi două meciuri mai puţin disputate. Echipa moldavă a obţinut, la sfârşitul săptămânii, calificarea în semifinalele Cupei Challenge.