Handbaliştii lui Poli, a patra înfrângere consecutivă

poli

Cu un lot decimat de accidentări, bănăţenii porneau cu şansa a doua în faţa vicecampioanei României. Iar echipa moldavă a confirmat calculele hârtiei într-un debut în care a avut un avans şi de cinci lungimi. Gazdele s-au trezit însă ca din pumni şi au reuşit să restabilească egalitatea până la pauză, într-o primă repriză în care s-au înscris 40 de goluri.

Poli şi-a continuat revenirea şi la reluare, când s-a desprins la 23-20, însă bateriile s-au terminat din nou prea devreme. Bacăul a înscris de şase ori consecutiv, iar jocul s-a rupt. S-a încheiat 31-36, iar şansele ca Poli să mai prindă unul dintre locurile 7-9 sunt minime.

Cu nouă goluri, Denis Kaftin a fost cel mai bun marcator al timişorenilor. L-au urmat Timofte, cu şapte şi Lela, cu şase. De la oaspeţi, Ramba a avut 9 reuşite, iar ex-timişoreanul Fenici - trei.

reporter: Ionuţ Suciu
operator: Mihai Pop
editor web: Călin Țenche