Handbaliştii lui Poli, eşec şi în Maramureş. Minaur Baia Mare s-a impus cu 33-28

minaur baia mare handbal 1

În direct la Digi24 Timişoara, Poli a început mai bine confruntarea din Maramureş şi a reuşit să conducă şi cu trei goluri. Din minutul 25, timişorenii au rămas însă fără baterii, iar gazdele au reuşit un parţial de 5-1 care le-a permis să intre cu avantaj la cabine.

Elevii lui Constantin Ştefan au reuşit să mai menţină ritmul numai zece minute din repriza a doua şi de la 19-20, băimărenii au reuşit să întoarcă la 27-21, graţie reuşitelor lui Andrei Grasu şi intervenţiilor salvatoare a lui Vasile Viman – ambii – foşti jucători ai Politehnicii. Minaur şi-a permis să facă şi spectacol pe final şi s-a impus cu 33-28.

Poli coboară pe locul 10 şi mai are meciuri numai cu echipele din prima jumătate a clasamentului. Etapa viitoare, la Timişoara vine vicecampioana Ştiinţa Bacău.

Redactor: Ionuț Suciu
Editor web: Călin Țenche