Încă un final nefericit pentru CH Poli

ch poli odorhei-1

HC Odorhei a avut emoții mari în meciul de acasă cu CH Poli Timișoara. Pe locul al treilea înaintea partidei din ultima etapă a turului, jucătorii lui Vlad Caba au început bine și aveau un avans de 3 goluri după 20 de minute. Jokanovic a făcut minuni în poarta gazdelor până la pauză și Odorhei a intrat la vestiare în avantaj, 16-14. Bănățenii au avut nevoie de doar 5 minute în repriza a doua pentru a trece la conducere. Ajutați de forma excelentă a portarului Daskaloski, care a reușit 18 parade, oaspeții s-au desprins chiar și la 4 goluri. Nu le-a fost însă suficient pentru a provoca harghitenilor a doua înfrângere acasă în acest sezon. Odorheiul a egalat la 24 în minutul 28. Arbitrii l-au iertat pe Jokanovic de eliminare, iar portarul gazdelor și-a salvat echipa la ultimele două atacuri ale timișorenilor. HC Odorhei - Poli Timișoara s-a terminat 26-25 și bănățenii au înregistrat a treia înfrângere consecutivă la un gol diferență, după cele cu HC Adrian Petrea și Dinamo București. Timișoara încheie turul pe șase, cu 21 de puncte.

Redactor: Claudiu Sav