Spectacol alb-violet, la aniversarea ASU Politehnica Timişoara. Au fost aprinse sute de fumigene

asu prima

Pe teren, adversara violeţilor, FC Argeş, o grupare înfiinţată de suporterii echipei la care a jucat Nicolae Dobrin, a început mai bine şi a înscris de două ori până la pauză. Revirimentul gazdelor s-a produs în repriza a doua. Vucea şi Rebenciuc au marcat pentru ASU Poli, stabilind scorul final, 2-2.

”(Meci - n.r.) sperăm frumos, agreabil pentru spectatori, cu răsturnări de situaţie, multe goluri. Lumea sperăm să plece satisfăcută de la acest meci”, afirmă Sorin Brîndescu, director sportiv al ASU Politehnica Timisoara.

La 93 de ani ce să urez... mulţi ani înainte. Să fiţi sănătoşi, să aveţi putere de muncă. Şi voi presa şi jucătorii şi toţi cei ce sunt alături de aceste culori frumoase pe care le avem şi noi şi sperăm ca pe viitor să ne întâlnim acolo unde ne este locul”, spune Vali Năstase, antrenor la FC Argeş-Piteşti.

Alături de fanii Politehnicii au venit la aniversare suporteri de la Rapid, Reşiţa, Satu-Mare, dar şi ai oaspeţilor de la FC Argeş.

Reporter: Caterina Ledrer
Operator: Dan Şoşdean
Editor web: Călin Țenche