Victorie pentru ACS cu FC Caransebeş. Formaţia antrenată de Dan Alexa a învins la limită, scor 1-0

acs-2

Singurul gol al partidei a fost înscris de sârbul Milan Stavric în prima repriză. Jucătorii ambelor formaţii au avut și alte şanse să marcheze, însă nu au reuşit să trimită mingea în poartă. Antrenorul timişorenilor este nemulţumit că elevii săi irosesc ocaziile de gol.

„Încercăm să jucăm repede, să punem probleme. Am avut iarăşi, astăzi, multe şanse şi şanse clare. Începe să devină o problemă. Cred că n-a fost meci amical să nu avem cel puţin o bară. Sunt nemulţumit pe anumite momente din repriza a doua unde n-am reuşit să ne regrupăm bine", afirmă Dan Alexa, antrenorul celor ACS Poli Timișoara.

Pentru timişoreni mai urmează un meci amical, sâmbătă, pe arena "Colterm", cu cealaltă trupă bănățeană din liga secundă, Metalul Reșița. Alb-negrii îşi vor face debutul în campionat în 30 august, în deplasare cu CS Mioveni, în timp ce FC Caransebeş va juca în prima rundă pe teren propriu cu Olimpia Satu Mare.