UTA leagă victoriile

victorie uta
Fără victorie de opt etape în liga secundă, Unirea Tărlungeni a deschis scorul după 9 minute, prin Tigoianu. UTA a răspuns 12 minute mai târziu prin contraatacul finalizat de Copil. Unirea Tărlungeni a trecut în avantaj din nou, la finalul primei jumătăți de oră: arbitrul Cristian Georgescu a acordat ușor penalty la duelul dintre Manea și Vasile Mihai, iar căpitanul gazdelor, Alin Pătrașcu, a transformat lovitura de pedeapsă. Până la pauză însă a fost 2-2! Manea a restabilit egalitatea.

La jumătatea reprizei secunde, Adrian Petre a lovit bara, iar 5 minute mai târziu, Manea a respins de pe linia porții șutul lui Vasile Mihai. Internaționalul de juniori Adrian Petre a dus-o pe UTA în avantaj cu golul său din minutul 88 și a ajuns la 11 reușite în acest sezon. La ultima fază a meciului, Strătilă a fost faultat în careu de Gudea și rezerva Marius Chindriș a făcut 4-2 pentru UTA, care a ajuns la două victorii consecutive.