Victorie de serviciu

sport2

SCM Politehnica n-a avut în niciun moment emoții în penultima rundă a sezonului regular. Alb-violeții au trecut, la pas, 27-20, de CSM Făgăraș, într-un meci în care bănățenii au prezentat medaliile de argint și trofeul cucerit în finala Cupei României (ilustrăm cu trofeul). Pe parchet, timișorenii au condus din primul până în ultimul minut, fără a forța. Gazdele au intrat cu un avantaj de 5 goluri la pauză, 16-9, și au menținut cadența și în actul secund. Filip Marjanovic a fost, din nou, omul de gol al Politehnicii, cu 7 reușite, urmat de Milosevic și Orbovic cu câte 5 goluri fiecare.

Campionatul ia, din nou, o pauză pentru a face loc unor stagii de pregătire ale echipelor naționale, cu o etapă înainte de finalul sezonului regular. În epilogul acestei faze, SCM Poli va juca, pe terenul celor de la Minaur Baia Mare, și are nevoie de victorie pentru a fi sigură de locul 4.

reporter: Claudiu Sav/ operator: Dan Șoşdean