Accident în Olt: Un autoturism a luat foc după ce s-a ciocnit cu o mașină de pompe funebre. Patru persoane rănite

Data actualizării: Data publicării:
O maşină a luat foc la intrare în localitatea Osica de Sus, după ciocnirea de o mașină de pompe funebre.
O maşină a luat foc la intrare în localitatea Osica de Sus, după ciocnirea de o mașină de pompe funebre. Foto: Facebook/Info Trafic Slatina

O mașină de pompe funebre s-a ciocnit, luni, cu un autoturism pe o șosea din județul Olt. Patru persoane au fost rănite, iar una dintre mașini a luat foc.

Actualizare 15:00. Traficul în zonă s-a reluat.

„În eveniment au fost implicate o maşină mortuară, în care se aflau şoferul, pasagerul şi o persoană decedată şi un autoturism, în care se aflau şoferul şi o pasageră. În urma impactului, autoturismul a luat foc, cele două persoane aflate în acesta reuşind să iasă în faza de dezvoltare a incendiului. Pasagerul din maşina mortuară a rămas încarcerat, iar pentru extragerea acestuia au fost îndepărtate mai multe elemente de caroserie. Pacientul, în vârsta de 59 de ani, a fost preluat de echipajele medicale, conştient, cu fractură de femur şi traumatism cranio-cerebral, fiind transportat la UPU Craiova de elicopterul SMURD”, a spus purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Olt, Alin Băsăşteanu, citat de Agerpres.

Celelalte trei persoane rănite în accident, o femeie în vârstă de 22 de ani, un bărbat în vârstă de 23 de ani şi un bărbat în vârstă de 46 de ani au fost preluate de echipaje medicale şi transportate la Spitalul Judeţean de Urgenţă (SJU) Slatina.


Accidentul s-a produs pe DN 64, în localitatea Osica de Sus. Conform Poliției Olt, la locul accidentului au fost găsite două vehicule, un autoturism şi o autoutilitară de pompe funebre, ce transporta o persoană decedată.

Autoturismul a fost găsit în flăcări.

accident-olt-masina-pompe-funebre-1
O maşină a luat foc la intrare în localitatea Osica de Sus, după ciocnirea de o mașină de pompe funebre. Foto: Facebook/Bogoi Ambrozie

În urma impactului patru persoane au fost rănite: cei doi șoferi şi doi pasageri. Unul dintre răniți a fost preluat de un elicopter SMURD, relatează Mediafax.

Traficul este blocat la această oră.

Vineri, pe DN 65 (E574) la intrarea în municipiul Slatina, un autoturism a lovit un arc decorativ din beton ce marchează intrarea în localitate şi a luat foc, şoferul fiind găsit decedat de către pompieri.

Editor : G.C.

Urmărește știrile Digi24.ro și pe Google News

Partenerii noștri
Playtech
Buletinul nou cu care nu poți ieși din România. Aproape 10% dintre cei care și-au schimbat actul l-au ales
Digi FM
Un tânăr român a murit în mașina părinților, în Italia. Aceștia au crezut timp de 100 km că fiul lor doarme
Descarcă aplicația Digi FM
Pro FM
Petrecere spectaculoasă în Grecia pentru Madonna. Cum s-a distrat de ziua ei alături de copii și iubitul în...
Descarcă aplicația Pro FM
Film Now
„Am crescut admirându-l pe Leonardo DiCaprio pe marele ecran”. Mărturisire emoționantă a lui Sebastian Stan
Adevarul
„Toamna va fi dominată de jocurile politice”. Mizele care pun presiune pe partide
Newsweek
Casa de pensii schimbă data la care va livra pensia pe card în septembrie. Care e motivul?
Digi FM
Lewis Hamilton, fotografie romantică pe plajă alături de Kim Kardashian. Postarea de 3,4 milioane de like-uri
Descarcă aplicația Digi FM
Digi World
Studiu revoluționar. Sănătatea unui organ aproape uitat este asociată cu un risc mai mic de deces și cancer
Digi Animal World
Și-a pierdut orice speranță! Unde a fost găsit, după 8 ani, calul rar furat din ferma unei femei: „A fost un...
Film Now
Cum arată top 8 cel mai bine vândute filme. „Spider-Man: Brand New Day” intră în clubul blockbusterelor de 2...
UTV
Salma Hayek a devenit bunică la 59 de ani. Momentul adorabil alături de nepotul ei