EUROPA LEAGUE. Tottenham - Inter 3-0

0803 20inter-53602

Galezul Gareth Bale a avut nevoie de doar 6 minute ca să doboare apărarea italienilor. Starul lui Tottenham şi-a trecut în cont al treilea său gol în acest sezon din Europa League.

Englezii i-au mai pedepsit o dată pe oamenii lui Andrea Stramccioni. Sigurdsson l-a executat pe Handanovici şi a dublat avantajul echipei sale. Nerazzurii au încercat să revină în joc şi au fost aproape de gol prin Ricky Alvarez.

După pauză, Tottenham şi-a reluat atacurile şi a mai punctat o dată. Belgianul Ian Vertongen a bifat a doua reuşită în tricoul lui Spurs.

Formaţia lui Cristi Chivu a căutat în zadar golul de onoare. Rodrigo Palacio a mai irosit şi el o ocazie, iar meciul s-a terminat cu victoria clară a londonezilor, scor 3-0.