LIGA I. Concordia Chiajna – Gloria Bistriţa 2-1

s22 20chiajna 20gloria 20beta 20231112 20new-35033

Concordia a deschis scorul în minutul 28, prin Ibrici, dar Gloria a restabilit egalitatea prin Anton, în minutul 69. Golul formaţiei din Chiajna a fost marcat cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, de Belu.

La scorul de 0-0, în minutul 26, atacantul oaspeţilor, Curtuiuş, a irosit o lovitură de la 11 metri.

Au jucat echipele:

Concordia Chiajna: Cobrea - Belu, Leca, Ghionea, Bambara - Pană, Purece, Zuluf, Ibrici (Paraschiv '61) - Serediuc, Wellington (Simion '80). Antrenor: Ilie Stan

Gloria Bistriţa: Dolha - Peteleu, Kanon, Al. Tudose, Reano - Anton, Romario - Braganca, Zahiri (Peica '87), Ayza (Laio '52) - Curtuiuş. Antrenor: Nicolae Manea

Cartonaşe galbene: Serediuc '90+3 / Ayza '18, Tudose '40, '84, Braganca '57, Reano '78, Romario '79

Cartonaş roşu: Tudose '84

Meciul a fost arbitrat de Emil Voicu, ajutat de Bogdan Gheorghe şi Bogdan Velicu, în timp Cristian Georgescu a fost rezervă.