LIGA 1. FC Botoșani - Săgeata Năvodari 1-1. Cele două nou promovate rămân neînvinse

fc botosani

După 45 de minute lipsite de ocazii importante de goc, Cârjan putea deschide scorul în minutele de prelungire ale primei reprize. Mingea trimisă de atacantul Botoşaniului cu capul dintr-o poziție excelentă a ajuns însă în braţele lui Panagopoulos.

Meciul s-a animat puțin în partea secundă. Gazdele au profitat de o eroare a defensivei adverse şi au deschis scorul prin acelaşi Cârjan. Vârful celor de la Botoșani a ajuns astfel la al doilea gol în Liga 1. Replica oaspeților a fost una destul de palidă dar, cu trei minute înainte de final, Lupu a restabilit egalitatea, după o gafă a portarului Curileac.

FC Botoșani putea obține toate cele trei puncte la una din ultimele faze ale partidei. Croitoru nu a reuşit însă să fructifice centrarea perfectă a lui Acsinte. Partida s-a terminat la egalitate, 1-1, și cele două nou promovate rămân neînvinse în primele trei etape, acumulând fiecare câte 5 puncte.