Video&Foto Portar atacat de fani în timpul meciului. Fotbalistul a părăsit terenul cu sânge pe față

SOCCER: DEC 17 A-League - Melbourne City v Melbourne Victory
Meci suspendat în prima ligă din Australia, după ce un jucător a fost atacat de suporteri. FOTO: Profimedia Images

Scene violente în timpul unui meci de fotbal, în Australia. Derbiul orașului Melbourne a fost suspendat după ce portarul echipei gazdă a fost atacat de suporterii oaspeți. Fotbalistul a părăsit terenul cu sânge pe față.

Partida dintre Melbourne City și Melbourne Victory, din prima ligă de fotbal a Australiei, s-a încheiat după doar 22 de minute.

Totul a pornit după ce portarul echipei gazdă, Tom Glover, a aruncat înapoi spre peluză o fumigenă dată de suporterii oaspeți. Enervați de gestul fotbalistului, fanii celor de la Victory au pătruns pe teren și au produs un adevărat scandal, care s-a lăsat cu sânge.

Glover a fost lovit în față cu o găleată folosită de pompieri pentru stingerea torțelor, suferind o comoție, scrie Daily Mail.

Potrivit imaginilor, jucătorul a părăsit terenul cu sânge pe față.

Meciul a fost abandonat și formația gazdă va câștiga, cel mai probabil, la masa verde, cu 3-0. În minutul 22, cel în care au avut loc încidentele, scorul era în avantajul gazdelor, 1-0.