CM 2014. Rezultatele și marcatorii celorlalte partide din play-off

480px-WC-2014-Brasil.svg

După 0-0 la pauză, echipa lui Mihail Fomenko a deschis scorul în minutul 61 prin Roman Zozulya, care şi-a făcut cel mai frumos cadou cu două zile înainte de a împlini 24 de ani.

Neînvinsă în precedentele şapte dueluri cu Ucraina, Franţa a replicat peste patru minute, dar Nasri l-a luat la ţintă pe Pyatov. Fără înfrângere în ultimele zece meciuri, galben-albaştrii au dat lovitura în minutul 82. Zozulya a obţinut un penalty, după ce a fost faultat de Koscielny, iar lovitura de pedeapsă a fost transformată de Yarmolenko.

Seara de coşmar a cocoşilor a fost completată de eliminarea lui Koscielny din prelungiri pentru că l-a lovit pe Kucer. Echilibrul numeric s-a refăcut imediat. Kucer a primit al doilea avertisment, dar naţionala lui Deschamps nu a mai putut schimba nimic.

Returul de pe Stade de France este transmis de Digi Sport 3, marţi de la ora 22:00.