CSM Digi a spulberat Sportul Studenţesc

sport 20sportul-50519

Campioana en titre a României a făcut spectacol în compania trupei din Regie, care s-a încadrat perfect doar la capitolul prezenţa obligatorie. Dacă în prima confruntare din bazinul olimpic Ioan Alexandrescu CSM Digi s-a impus cu scorul de 25-1, în cel de-al doilea meci, disputat marţi, elevii pregătiţi de Laszlo Toth au reuşit o adevărată performanţă să marcheze mai mult de un gol pe minut, în vreme ce studenţii bucureşteni au trebuit să se mulţumească cu un gol pe sfert. Golgheterul dublei etape a fost Mircea Samuilă, autor a 11 goluri, cinci în prima zi şi şase în victoria de marţi, scor 33-4. De altfel, singurul jucător care nu a marcat în dubla cu Sportul Studenţesc a fost portarul slovac Mikal Gogola.