CUPA ROMÂNIEI. Dinamo s-a calificat în „sferturi” după 5-0 cu Chindia Târgovişte

6169962-Mediafax Foto-Razvan Lupica 1

Golurile dinamoviștilor au fost marcate de Joel Thomas (8, 64), Durimel (41, 86) şi Lazăr (62).

Au jucat echipele:

Dinamo: Bălgrădean - Rus, Durimel, Grigore (Nedelcearu '68), Filip - Thicot, Şerban - Lazăr, Rotariu (Ţucudean '76), Matei - Thomas (Curtean '67). Antrenor: Flavius Stoican.

Chindia Târgovişte: Popescu (Omuţ '44) - Pătru, Marin, Vătavu, Dinu - Dobre, Anton, Conciu, Ghiţă (Grigore '58) - Cherchez, Bucă (Ispas '70). Antrenor: Silviu Dumitrescu.

La meciul disputat pe Stadionul Dinamo au asistat 4.826 de spectatori, dintre care 100 de fani ai Chindiei.

Fundaşul Ionuţ Nedelcearu a debutat la prima echipă a lui Dinamo, în timp ce Joel Thomas, Alexandre Durimel şi Valentin Lazăr s-au aflat la primele goluri pentru alb-roșii.

În minutul 41, portarul oaspeţilor, Iustin Popescu s-a accidentat în urma unui contact cu Alexandre Durimel şi a fost transportat cu o ambulanţă la un spital.