Din înfrângere în înfrângere

din 20infrangere 20in 20inffrangere-44970

Primul set a fost dominat clar de SCM Craiova, dar a fost câştigat, la diferenţă de 5 puncte, de elevele lui Mircea Dudaş. Setul secund a fost tot la discreţia craiovencelor, dar au cedat în final cu 26-28. În cea de-a treia repriză, sportivele din Piara Neamţ au intrat pe teren mai concentrate şi s-au impus la diferenţă de 8 puncte. Setul patru s-a încheiat cu scorul de 27-25 pentru gazde, care şi-au adjudecat astfel 3 puncte. Etapa următoare, SCM Universitatea Craiova va juca pe teren prorpiu cu lidera campionatului, Ştiinţa Bacău, echipă care în acest campionat are o singură înfrângere. Sâmbătă, 26 ianuarie, de la ora 16, Digi24 Craiova va transmite în direct întâlnirea dintre SCM Craiova şi Ştiinţa Bacău.