Novak Djokovic a câştigat finala de la Wimbledon

Novak Djokovic

ACTUALIZARE 20.08 Sârbul Novak Djokovic se impune cu 6-4 în setul decisiv.

ACTUALIZARE 20.02 Djokovic îşi câştigă serviciul şi scorul este 5-4 pentru el. Serveşte elveţianul.

ACTUALIZARE 19.59 Scorul este 4-4 în setul decisiv. Roger Fereder a reuşit să-şi câştige serviciul.

ACTUALIZARE 19.52 Novak Djokovic conduce cu 4-3 în setul cinci. Serveşte Roger Federer.

ACTUALIZARE 19.46 Finală pe muchie de cuţit. Roger Federer a egalat în setul decisiv. Scorul este 3-3.

ACTUALIZARE 19.45 Sârbul Novak Djokovic conduce cu 3-2 în setul cinci.

ACTUALIZARE 19.26 SET FEDERER! 26-7 scorul la ași, o cifră care spune totul despre meci. Roger Federer împinge finala în decisiv, impunându-se la 15. Scorul este 2-2 la seturi. Meciul se prelungeşte.

ACTUALIZARE 19.20 Federer câştigă pe serviciul lui Nole şi conduce cu 6-5 în setul al patrulea.

ACTUALIZARE 19.16 Roger Federer egalează în setul patru. Scorul este 5-5.

ACTUALIZARE  19.10 Roger Federer reuşeşte să câştige pe serviciul adversarului şi rămîne în meci. Este 5-4 pentru Djokovic în setul patru, care se află la primire.

ACTUALIZARE. 19.03 Sârbul Novak Djokovic conduce detaşat în setul al patrulea, cu 5-2 la gameuri. Elveţianul serveşte pentru a rămâne în set.

ACTUALIZARE 18.53 Roger Federer reduce din diferenţă în setul patru. Scorul este 3-2 pentru Novak Djokovic.

ACTUALIZARE 18.48  Sârbul Novak Djokovic se desprinde în setul al patrulea. Cel supranumit Nole conduce cu 3-1 la gameuri.

ACTUALIZARE 18.27 Novak Djocovic egalează în setul al treilea. Scorul este 6-6 şi a început al doilea tiebreak al partidei.

ACTUALIZARE 18.24 Elveţianul Roger Federer conduce cu 6-5 în setul al treilea.

ACTUALIZARE 18.13 Roger Federer conduce cu 5-4.

ACTUALIZARE 18.10 Federer conduce cu 4-3. Serveşte Novak Djocovic.

ACTUALIZARE 18.02 Federer conduce cu 3-2 în setul trei. La serviciu se află Novak Djocovic.

ACTUALIZARE 17.59 Novak Djocovic egalează scorul în setul al treilea. Scorul este 2-2.

ACTUALIZARE 17.57 2-1 pentru Roger Federer! Cu un as face 40-0 și apoi închide jocul pe o minge trimisă mult afară de Djokovic.

ACTUALIZARE 17.40 Novak Djokovic conduce cu 5-4 în setul al doilea.

ACTUALIZARE 17.19 Novak Djocovic conduce cu 2-1 în setul doi.

ACTUALIZARE 17.14 Setul al doilea începe la fel de echilibrat. Scorul este 1-1.

ACTUALIZARE 17.04 Roger Federer a câştigat primul set al finalei de la Wimbledon. Setul s-a decis la tiebreak, unde elveţianul s-a impus cu 9-7.

ACTUALIZARE 16.53 Primul set se va decide la tiebreak. Scorul este 3-1 pentru elveţian.

ACTUALIZARE 16.43. Primul set este foarte echilibrat. Scorul este 5-5. Meciul va ajunge la tiebreak.

ACTUALIZARE 16.25. Revenire spectaculoasă a lui Novak Djokovic. Sârbul conduce în primul set cu 3 - 2.

ACTUALIZARE 16.15. Debut de meci foarte bun pentru Roger Federer, care conduce cu 2 -0.

Roger Federer poate deveni cel mai bun jucător din istoria turneului de la Wimbledon dacă îl învinge pe Novak Djokovic, potrivit DigiSport.

Din trei întâlniri în 2014, Federer s-a impus de două ori şi a pierdut finala de la Indian Wells în faţa jucătorului din Serbia.