Pandurii câștigă cu 4-0 la Tallinn și se califică în turul trei preliminar din Europa League

Minge de fotbal-1

Minutul 57. GOL. Autorii fazei de la golul 2 au recidivat și în a doua repriză. Centrare Eric, iar Erico a reluat cu capul din careu

Minutul 38. GOL. Nicandro duce scorul la 3-0 printr-o lovitură de cap, din interiorul careului, după centrarea exactă venită din partea aceluiași Eric

Minutul 35. GOL. Centrare perfectă a lui Eric, iar Erico a reluat perfect cu capul din 6 metri, la colțul scurt.

Minutul 7. GOL. Matulevicius deschide scorul printr-un șut din unghi, la colțul lung, de la limita careului mic. Atacantul gorjenilor a fost excelent lansat de Dan Nistor

_____________________________________

Pandurii speră într-o calificare în turul trei preliminar, iar antrenorul a formulat deja ecuaţia care i-ar putea aduce victoria cu estonienii de la Levadia Tallinn: o apărare sigură și un atac în care Matulevicius va fi unicul vârf. De la gorjeni va lipsi doar Nicoară, care nu a fost trecut pe lista UEFA, potrivit Digi Sport.

Cu Levadia Tallinn, vicecampioana României va disputa primul şi singurul meci în cupele europene la Târgu Jiu. Stadionul nu este omologat decat pentru turul 2 preliminar. Dacă trec de estonieni, Pandurii vor întâlni în runda următoare învingătoarea dintre Beroe şi Hapoel Tel Aviv.