Real are probleme de lot contra lui Atletico, Monaco poate produce surpriza în fața lui Juventus

55374c2c95f9cf952f000000

Carlo Ancelotti are probleme de lot înaintea returului cu Atletico Madrid din sferturile UEFA Champions League. Pe lângă Gareth Bale, tehnicianul Realului nu îl va putea folosi în atac nici pe Karim Benzema.

„A suferit o accidentare. Benzema părea a-şi reveni vineri, dar a încercat să se antreneze sâmbătă şi duminică fără ca situaţia să se îmbunătăţească. Are o entorsă la genunchi”, a spus Carlo Ancelotti, antrenorul Real Madrid.

La ultimul meci de campionat a devenit indisponibil, pentru aproape două luni, și Luka Modric. Ancelotti are bătăi de cap și în defensivă - trebuie să-i găsească înlocuitor în primul 11 suspendatului Marcelo.

AS Monaco, în fața unei performanțe uriașe

Revelaţia sezonului din UEFA Champions League, AS Monaco, vrea să dea o lovitură şi în sferturile de finală.

Gruparea din Principat e gata să recupereze handicapul de un gol din turul cu Juventus şi să meargă în semifinale pentru prima oară în ultimii 11 ani.

Monaco şi Juventus s-au înfruntat ultima dată în 1998, în semifinalele UEFA Champions League. Italienii s-au calificat în finala cu un spectaculos 6-4 la general.