Remiză între Steaua şi Partizan, în preliminariile Champions League

484225 484225 varela gol steaua partizan

Fără susţinerea fanilor, oamenii lui Mirel Rădoi au evoluat modest în prima repriză şi nu au avut nicio ocazie importantă.

La fel ca în returul cu Trencin, Papp a fost depăşit de adversari, dar Toşca şi Cojocaru au rezolvat situaţia.

Hamroun a fost cel mai periculos om al Stelei. Algerianul a fost aproape să îl surprindă pe portarul advers cu un şut înşelător.

Cei care au deschis scorul au fost însă sârbii. Vulicevic a prins un şut perfect prin care l-a lăsat fără replică pe Cojocaru.

Salvarea Stelei a venit cu zece minute înainte de final - portarul lui Partizan a alunecat şi Varela a îndeplinit o simplă formalitate.

În ultimul minut, fiecare echipă a avut şansa victoriei, dar Brašanac şi Hamroun au ratat incredibil.

Steaua - Partizan s-a terminat 1-1, iar calificarea în play-off-ul UEFA Champions League se va decide la Belgrad.