România-Danemarca: 2-0. Dubla lui Keşeru a adus victoria

romania victorie digisport

În prima repriză, mingea a intrat în poartă după lovitura liberă a lui Maxim, dar Papp şi Keşeru au faultat în atac, iar golul a fost anulat.

După o primă repriză anostă, atacantul Stelei a deschis scorul după o pasă exelentă a lui Chipciu - introdus în teren după pauză. Maxim a fost aproape de 2-0, însă mingea trimisă pe lângă portarul Andersen a ocolit şi cadrul porţii.

Keşeru a reuşit dubla cu un şut imparabil din afara careului, execuţie care i-a încălzit pe spectatorii din tribunele Arenei Naţionale. Reuşita lui Keşeru a stabilit scorul final al întâlnirii: 2-0 pentru România, care obţine a doua victorie din mandatul lui Anghel Iordănescu.

În preliminariile EURO 2016, România va juca următorul meci în martie 2015, atunci când va întâlni Insulele Feroe.