România-Grecia. Ciprian Marica face, din nou, apel la suporteri: „Împreună până la capăt!”

MARICA FOTBAL -Mediafax Foto-Laurentiu Mich 2

Ciprian Marica (dreapta) / Foto: Mediafax

„Hai România! Împreună până la capăt!”, a scris internaţionalul român pe Facebook, potrivit digisport.ro.

Ciprian Marica a spus, în mai multe rânduri, că speră ca tribunele Arenei Naționale să fie arhipline la partida retur programată în această seară, la București, cu începere de la ora 21:00.

Echipa națională a României a fost învinsă, vineri seară, cu scorul de 1-3 (1-2), de selecţionata similară a Greciei, în meciul tur disputat pe stadionul Giorgios Karaiskakis din Pireu, contând pentru barajul de calificare la Cupa Mondială din Brazilia, din 2014.

Pentru a fi sigură de calificare, România are nevoie de o victorie cu scorul de 2-0 sau la o diferenţă de trei goluri. În cazul în care România va câştiga cu 3-1, meciul va intra în prelungiri, iar dacă scorul se menţine şi după 30 de minute, se va trece la executarea loviturilor de departajare.

De altfel, la ultimul antrenament dinaintea meciului cu Grecia tricolorii au exersat loviturile de la 11 metri.