Steaua conduce în deplasare pe Dinamo Tbilisi cu 2 - 0. Iancu a marcat o dublă

51f7f8d595f9cf9125000001

Actualizare: Iancu a majorat scorul la 2 - 0, după ce a marcat din careul de 16 metri, în minutul 81. Tănase a pasat după o fază de unu la unu.

Actualizare: Gabriel Iancu a deschis scorul la Tbilisi, în minutul 64. Mijlocașul Stelei a prins un șut senzațional, fără preluare, din afara careului, care l-a lăsat fără nicio reacție pe Loria.

Ședința de pregătire a fost una închisă publicului și s-a desfășurat pe unul dintre terenurile bazei de antrenament a gazdelor. Se pare că tehnicianul Stelei a decis să înceapă în atac cu Nikolici, în detrimentul lui Piovaccari, mizând pe spațiile pe care muntenegreanul le creează de obicei pentru coechipierii săi din linia a doua, scrie digisport.ro.

Suporterii gerogieni sunt extrem de interesați de meciul din această seară și până luni la ora 21:00 fuseseră achiziționate peste 30 000 de bilete.

Partida va fi transmisă în direct de Digi Sport 1, astăzi, de la ora 19.00.