Steaua – Sheffield Wednesday 1-1, în ultimul amical din Anglia. Italianul Piovaccari nu a impresionat la debut

Piovaccari

Steaua a deschis scorul în minutul 20, prin Adi Popa, fiind egalată spre finalul partidei. După pauză, în locul lui Nikolic a intrat Piovaccari, adus sub formă de împrumut de la Sampdoria, însă acesta nu a rupt gura târgului.

„El poate să aibă nişte calităţi foarte bune, dar deocamdată nu mi-a arătat nimic”, a declarat fost antrenor al Stelei, Emeric Ienei.

Şi mai critic a fost preşedintele LPF, Dumitru Dragomir: „Poate nu ştie ideea de joc a Stelei şi trebuie să i se explice. Dacă nici 30 de minute nu poate să alerge, ce fel de fotbalist e?!!”.

Laurenţiu Reghecampf a început jocul cu următoarea echipă: Tătăruşanu - Georgievski, Szukala, Chiricheş, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Popa, Stanciu, Tănase - Nikolici. Au mai jucat: Niţă - Râpă, Bratu, Costea, Pârvulescu, Răduţ, Iancu, Piovaccari.

Popa, Tătărușanu, Râpă și Szukala au sufereit accidentări uşoare şi se speră în recuperarea lor până pe 10 iulie, când este programat meciul din Supercupa României, contra Petrolului Ploieşti.