VIDEO. Chelsea a făcut spectacol cu Aston Villa, 8-0

2312chelsea-40244

Fernando Torres a deschis recitalul de pe Stamford Bridge. David Luiz a executat apoi perfect o lovitură liberă, iar Ivanovici a stabilit scorul la pauză, 3-0 pentru Chelsea.

Coşmarul lui Aston Villa a continuat şi în repriza secundă. Aflat la meciul 500 în Premier League, Frank Lampard şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor. Ramires a dus scorul la 5-0, iar Oscar şi Eden Hazard au punctat la rândul lor.

Chelsea a ratat şi un penalty, chiar înainte de reuşita lui Ramires, care a stabilit rezultatul final: 8-0. Londonezii şi-au egalat astfel recordul de goluri din 2010, când au trecut cu acelaşi scor de Wigan.

Chelsea a revenit pe locul al treilea şi aşteaptă în linişte duelul din deplasare cu Norwich, programat în a doua zi de Crăciun şi transmis în direct la Digi Sport 3, de la ora 17:00.