VIDEO. Dinamo a făcut scor cu bulgarii de la Lokomotiv Plovdiv: 6-1

dinamo2

În prima repriză, Bilinski a deschis scorul pentru echipa lui Flavius Stoican, iar Joel Thomas a majorat repede diferenţa.

Partea a doua a adus un festival de goluri ale alb-roşiilor. Rotariu a înscris pentru 3-0 din pasa lui Cosmin Matei. Mijlocaşul a marcat apoi şi cu o lovitură de cap de la colţul scurt. Cel mai frumos gol al meciului i-a aparţinut lui Şerban, care l-a învins pe portarul advers cu un şut plasat de la marginea careului.

Cu un sfert de oră înainte de final, Rotariu şi-a completat hat-trick-ul pentru 6-0. Bulgarii au înscris golul de onoare din penalty, la ultima fază a meciului.

S-a terminat 6-1, iar dinamoviştii par cea mai în formă echipă din Liga 1 în perioada de pregătire.