VIDEO. Dinamo - Guangzhou 2-0. Țucudean a reușit o „dublă”

52efcdcf95f9cffa77000000 1

După nici 60 de secunde, Țucudean a deschis scorul după o gafă în apărarea chinezilor, iar apoi tot Țucudean a înscris, în minutul 15, majorând avantajul roș-albilor.

La adăpostul avantajului de două goluri, Dinamo nu a mai forțat în repriza secundă, iar Guanghzou putea să reducă din diferență, mai ales că Flavius Stoican a făcut mai multe schimbări.

VIDEO. Golurile și cele mai importante faze, pe digisport.ro.

Pe teren au intrat mai mulți jucători foarte tineri, precum Nedelcearu sau Krausz, fotbaliști care au evoluat dezinvolt, deși au șanse minime la titularizare în returul campionatului.

Dinamo câștigă cu scorul de 2-0, însă Guangzhou a părut în multe rânduri un adversar foarte modest, deși are un antrenor celebru, fostul selecționer al Italiei, Marcelo Lipii.

Dinamo, echipa de start: Naumovski - Bărboianu, Thicot, Asanovic, Grecu - V. Lazăr, Cioinac, C. Munteanu, C. Matei - Velici, Ţucudean