Brazilia, eliminată în sferturi. Campioana mondială va fi din Europa

Brazil v Belgium: Quarter Final - 2018 FIFA World Cup Russia

Reprezentativa Belgiei a eliminat, vineri, naţionala Braziliei, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale din Rusia, impunându-se cu scorul de 2-1 în partida disputată la Kazan.

Pentru Belgia au marcat Fernandinho ’13 (autogol) şi De Bruyne ’31. Golul Braziliei a fost înscris de Renato Augusto, în minutul 76.

Brazilia: Alisson - Fagner, Silva, Miranda, F. Luis - Paulinho (Renato Augusto ‘73), Fernandinho - Willian (Firmino ‘46), Coutinho, Neymar - Gabriel Jesus (Douglas Costa ‘58). Selecţioner: Tite.

Belgia: Courtois - Alderweireld, Kompany, Vertonghen - Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (Vermaelen ‘83) - De Bruyne, Lukaku (Tielemans ‘87), Hazard. Selecţioner: Roberto Martinez.

Meciul a fost arbitrat de sârbul Milorad Mazici.

Belgia va juca în semifinale cu naţionala Franţei, în 10 iulie, la Sankt Petersburg.

Sursa: News.ro