Cupa Mondială de fotbal din Rusia se va desfăşura în perioada 14 iunie - 15 iulie pe 12 stadioane din 11 oraşe, cu 32 de echipe, împărţite în opt grupe, disputându-se 64 de meciuri.
CM2018 va debuta cu partida dintre Rusia, echipa gazdă, şi Arabia Saudită, joi 14 iunie, de la ora 18:00 (ora României), pe stadionul Lujniki din Moscova, în Grupa A. Finala Cupei Mondiale este programată pe 15 iulie pe aceeaşi arenă, de la ora 18:00.
Program complet CM 2018:
Meciuri CM 2018, joi, 14 iunie 18:00 (ora României) Rusia - Arabia Saudită, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa A
Meciuri CM 2018, vineri, 15 iunie 15,00 Egipt - Uruguay, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa A 18,00 Maroc - Iran, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa B 21,00 Portugalia - Spania, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa B
Meciuri CM 2018, sâmbătă, 16 iunie 13,00 Franţa - Australia, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa C 16,00 Argentina - Islanda, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa D 19,00 Peru - Danemarca, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa C 22,00 Croaţia - Nigeria, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa D
Meciuri CM 2018, duminică, 17 iunie 15,00 Costa Rica - Serbia, la Samara (Samara Arena), în Grupa E 18,00 Germania - Mexic, la Moscou (stadionul Lujniki), în Grupa F 21,00 Brazilia - Elveţia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa E
Meciuri CM 2018, luni, 18 iunie 15,00 Suedia - Coree de Sud, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa F 18,00 Belgia - Panama, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa G 21,00 Tunisia - Anglia, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa G
Meciuri CM 2018, marţi, 19 iunie 15,00 Columbia - Japonia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa H 18,00 Polonia - Senegal, la Moscou (stadionul Spartak), în Grupa H 21,00 Rusia - Egipt, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa A
Meciuri CM 2018, miercuri, 20 iunie 15,00 Portugalia - Maroc, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa B 18,00 Uruguay - Arabia Saudită, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa A 21,00 Iran - Spania, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa B
Meciuri CM 2018, joi, 21 iunie 15,00 Danemarca - Australia, la Samara (Samara Arena), în Grupa C 18,00 Franţa - Peru, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa C 21,00 Argentina - Croaţia, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa D
Meciuri CM 2018, vineri, 22 iunie 15,00 Brazilia - Costa Rica, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa E 18,00 Nigeria - Islanda, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa D 21,00 Serbia - Elveţia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa E
Meciuri CM 2018, sâmbătă, 23 iunie 15,00 Belgia - Tunisia, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa G 18,00 Coreea de Sud - Mexic, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa F 21,00 Germania - Suedia, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa F
Meciuri CM 2018, duminică, 24 iunie 15,00 Anglia - Panama, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa G 18,00 Japonia - Senegal, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa H 21,00 Polonia - Columbia, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa H
Meciuri CM 2018, luni, 25 iunie 17,00 Arabia Saudită - Egipt, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa A 17,00 Uruguay - Rusia, la Samara (Samara Arena), în Grupa A 21,00 Spania - Maroc, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa B 21,00 Iran - Portugalia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa B
Meciuri CM 2018, marţi, 26 iunie 17,00 Danemarca - Franţa, la Moscova (stadionul Lujniki), în Grupa C 17,00 Australia - Peru, la Soci (stadionul Fişt), în Grupa C 21,00 Nigeria - Argentina, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), în Grupa D 21,00 Islanda - Croaţia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), în Grupa D
Meciuri CM 2018, miercuri, 27 iunie 17,00 Coreea de Sud - Germania, la Kazan (Kazan Arena), în Grupa F 17,00 Mexic - Suedia, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), în Grupa F 21,00 Serbia - Brazilia, la Moscova (stadionul Spartak), în Grupa E 21,00 Elveţia - Costa Rica, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), în Grupa E
Meciuri CM 2018, joi, 28 iunie 17,00 Japonia - Polonia, la Volgograd (Volgograd Arena), în Grupa H 17,00 Senegal - Columbia, la Samara (Samara Arena), în Grupa H 21,00 Anglia - Belgia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), în Grupa G 21,00 Panama - Tunisia, la Saransk (Mordovia Arena), în Grupa G
OPTIMILE DE FINALĂ CM 2018
Meciuri CM 2018, sâmbătă, 30 iunie 17,00 primul loc în Grupa C - locul 2 în Grupa D, la Kazan (Kazan Arena), O1 21,00) primul loc în Grupa A - locul 2 în Grupa B, la Soci (stadionul Fişt), O2
Meciuri CM 2018, duminică, 1 iulie 17,00 primul loc în Grupa B - locul 2 în Grupa A, la Moscova (stadionul Lujniki) O5 21,00 primul loc în Grupa D - locul 2 în Grupa C, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), O6
Meciuri CM 2018, luni, 2 iulie 17,00 primul loc în Grupa E - locul 2 în Grupa F, la Samara (Samara Arena) O3 21,00 primul loc în Grupa G - locul 2 în Grupa H, la Rostov pe Don (Rostov Arena), O4
Meciuri CM 2018, marţi, 3 iulie 17,00 primul loc în Grupa F - locul 2 în Grupa E, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), O7 21,00 primul loc în Grupa H - locul 2 în Grupa G, la Moscova (stadionul Spartak) O8
SFERTURI DE FINALĂ CM 2018
Meciuri CM 2018, vineri, 6 iulie 17,00 câştigătoarea O1 - câştigătoarea O2, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), primul sfert 21,00 câştigătoarea O3 - câştigătoarea O4, la Kazan (Kazan Arena), sfertul 2
Meciuri CM 2018, sâmbătă, 7 iulie 17,00 câştigătoarea O7 - câştigătoarea O8, la Samara (Samara Arena), sfertul 3 21,00 câştigătoarea O5 - câştigătoarea O6, la Soci (stadionul Fişt), sfertul 4
SEMIFINALE CM 2018
Marţi 10 iulie 21,00 câştigătoarea sfertului 1 - câştigătoarea sfertului 2, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)
Miercuri 11 iulie 21,00 câştigătoarea sfertului 3 - câştigătoarea sfertului 4, la Moscova (stadionul Lujniki)
FINALA MICĂ CM 2018
Sâmbătă 14 iulie 17,00 la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)
FINALA CM 2018
Duminică 15 iulie 18,00, la Moscova (stadionul Lujniki).