Astra – Dinamo 6-1. Alb-roșii au fost umiliți, la Giurgiu, chiar de ziua antrenorului Ionel Dănciulescu

ionel danciulescu

Ionel Dănciulescu / FOTO: digisport.ro

Peste patru minute, apărarea lui Dănciulescu a gafat nepermis, iar Takayuki a profitat, informează digisport.ro.

În minutul 30, De Amorim a prins un şut din afara careului care l-a lăsat fără replică pe Marc. Scorul la pauză a fost 4-0, după ce Oros a reuşit şi el să înscrie, din centrarea lui Budescu.

În partea a doua, Alibec şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, după o pasă superbă a lui De Amorim (69).

La faza imediat următoare, Bilinski a profitat de o greşeală a lui Silviu lung Jr. şi a marcat golul de onoare al dinamoviştilor.

Cu un sfert înainte de final, Ben Youseff a dus scorul la 6-1, transformând un penalty.

După înfrângerea umilitoare de la Giurgiu, Ionel Dănciulescu, antrenorul ”câinilor roșii”, a ținut să ia asupra sa întreaga responsabilitate pentru ceea ce el a numit ”cea mai mare umilință” din viața sa.

„Nu am ce să spun decât că eu, în numele băieților, și eu, personal, îmi cer scuze suporterilor care au venit aici, pe ploaie, la Giurgiu, pentru această umilință”, a spus Dănciulescu.

Antrenorul lui Dinamo a împlinit, sâmbătă, 38 de ani.