Christoph Daum, după 1-1 cu Muntenegru: Îmi pare rău pentru jucători şi pentru public

Christoph Daum_frfro

Selecţionerul Christoph Daum a declarat, duminică seară, după remiza cu Muntenegru, scor 1-1, că îi pare rău pentru spectatori şi pentru jucătorii săi, care au făcut o repriză secundă bună şi ar fi putut obţine cele trei puncte.

Îmi pare rău pentru public şi pentru jucători. S-au văzut emoţiile în prima repriză. În repriza a doua ne-am creat câteva ocazii. Eu cred că echipa a jucat foarte bine în repriza a doua. Îmi pare rău pentru echipă, că a muncit şi nu a primit trei puncte. Am văzut multe lucruri bune”, a spus Christoph Daum, potrivit News.ro.

El a menţionat că este optimist şi crede în jucătorii săi că vor deveni din ce în ce mai buni.

Reprezentativa României a început preliminariile Cupei Mondiale din 2018 cu o remiză, scor 1-1 (0-0), duminică seară, pe Cluj Arena, în compania selecţionatei Muntenegrului, în grupa E de calificare, partidă la care Nicolae Stanciu a ratat un penalti în minutul 90+6.

România a deschis scorul prin Adrian Popa, în minutul 85, Muntenegru reuşind egalarea prin Stevan Jovetici, în minutul 87.