CSMS Iaşi, un pas către retrogradare. FC Braşov i-a stricat debutul lui Sorin Cârţu

iasi brasov

FC Braşov a învins cu 2-1 CSMS Iaşi şi i-a stricat debutul lui Sorin Cârţu. În noiembrie, Cârţu demisionase de la Braşov după doar o lună pe banca tehnică a echipei. CSMS Iaşi a rămas pe penultimul loc al clasamentului.

La primul meci cu Sorin Cârţu antrenor, CSMS Iaşi avea o nevoie acută de victorie în faţa oaspeţilor de la FC Braşov. Suporterii ieşeni au revăzut însă acelaşi scenariu de coşmar pe care îl văzuseră în precedentele trei etape.

Iaşiul a deschis scorul prin Pătulea, însă Tătar a restabilit egalitatea cu trei minute înainte de finalul primei reprize.

Machado a dat lovitura de graţie în minutul 79: l-a învins pe Irimia cu o lovitură puternică de cap în urma unui corner executat de Georgian Păun.

Cârţu şi-a trimis şi portarul în careul advers la ultimele faze ale meciului, însă nu a reuşit să salveze nici măcar un punct.

S-a terminat 1-2, iar CSMS Iaşi a rămas pe penultimul loc în clasament, la patru puncte de linia salvării de la retrogradare.